Siemię lniane – jak wpływa na płodność?

Małe ziarenka lnu potrafią znacząco poprawić kobiecą płodność. Lepsza jakość śluzu, zwiększona ilość cykli owulacyjnych oraz pozytywny wpływ na układ hormonalny to najważniejsze aspekty wpływu lnu na płodność. Jak spożywać siemię lniane, aby jak najlepiej wykorzystać jego właściwości zdrowotne?

Siemię lniane na płodność – dlaczego warto je spożywać?

Siemię lniane wpływa na podwyższenie jakości śluzu płodnego typu S. Dzięki temu plemniki mają ułatwioną drogę do komórki jajowej – duża ilość i dobra jakość śluzu to ułatwia im poruszanie się.

Cykle bezowulacyjne to dość powszechny powód przedłużających się starań.

Ziarenka lnu są cennym źródłem fitoestrogenów. To one pomagają w regulacji układu hormonalnego. Jeśli masz nieregularne cykle menstruacyjne i  nigdy nie wiesz, kiedy spodziewać się okresu oraz ile on potrawa to wypróbuj koniecznie siemię lniane. Co ważne, jednorazowe czy sporadyczne jedzenie siemienia lnianego nie przyniesie większych rezultatów. Jak ze wszystkim, aby były efekty, potrzebna jest systematyczność.  Dodatkowo siemię dobrze jest spożywać na bóle menstruacyjne i PMS. Złagodzi objawy i poprawi samopoczucie.

Więcej o wpływie siemienia lnianego na płodność kobiecą tutaj: https://plodnosc.pl/siemie-lniane-na-plodnosc-wiecej-cykli-owulacyjnych-lepsza-jakosc-sluzu-i-rownowaga-w-ukladzie-hormonalnym/

Dlaczego jeszcze warto wprowadzić siemię lniane do diety?

Siemię lniane to nie tylko wsparcie dla płodności, ale w przypadku wielu dolegliwości zdrowotnych. Szczególną skuteczność lnu odnotowuje się w przypadku zaparć i problemach żołądkowych. Duża zawartość błonnika w siemieniu lnianym pozwala uporać się z uciążliwymi zaparciami. Ważne przy tym jest, aby wypijać do 2 litrów wody dziennie. Spożywanie ziarenek siemienia chroni przełyk przed działaniem kwasów trawiennych, a to dzięki śluzowi, jaki wydzielają ziarna.

Siemię lniane powinny wprowadzić do diety osoby, które pragną zredukować masę ciała. Duża zawartość błonnika szybko zapewnia uczucie sytości a działanie przeciwzaparciowe usprawnia procesy trawienne.

Badania wykazują także przeciwnowotworowe działanie siemienia lnianego, a  to za sprawą zawartości fitoestrogenów, zwanych lignanami.

Siemię lniane można spożywać w formie sproszkowanej, całych ziarenek bądź przyrządzić z niego kisiel (1 łyżkę ziaren zagotować w szklance wody przez 10-15 min).


Jak liść Damiana wpływa na płodność: https://plodnosc.pl/lisc-damiana-remedium-na-kobiece-choroby-w-tym-nieplodnosc/


 

No Comments Yet

Leave a Reply